Banerekorder for Mørkvedlia Friidrett

Postet av Bodø Friidrettsklubb den 11. Okt 2021

Det har vært et savn at vi ikke har hatt en oppdatert statistikk over gjeldende banerekorder for Mørkvedlia Friidrett, og vi har derfor startet arbeidet med å finne fram til aktuelle resultater. Nedenfor følger en første oversikt over rekordene, og som dere ser, så skriver de fleste resultatene seg fra NM Junior i 2009. Men arbeidet er langt fra avsluttet, og dersom det er noen som ser åpenbare feil i oversikten, er vi takknemlige for tilbakemeldinger til post@bodofriidrett.no

Som dere vil se, så er det flere kjente navn på lista - Henrik Ingebrigtsen og Tom Erling Kårbø for å nevne et par. Vladimir Vukicevic og Isabelle Pedersen deltok også, men medvinden var for sterk til at resultatene kunne godkjennes da de vant henholdsvis 110m hekk og 100m hekk. Sølvmedaljevinneren i slegge i årets OL, Eivind Henriksen, vant slegge i U20 med et kast på 78,30, men det var med ei slegge som veide 6 kg. Resultatene i kast som er med på lista er med seniorredskap (slegge 7,26 kg).

Dette er en revidert utgave pr 14.10.21.

MØRKVEDLIA FRIIDRETT – BANEREKORDER 

MENN

Øvelse

Resultat

Navn

Klubb

Stevne

Dato

100m

10,97

Alexander Karlsson

IL Gular

NM Junior 2009

14.08.09

200m 1)

22,23

Eric A. Marhaug

Bodø FIK

Sparebank 1 Lekene

18.08.13

400m

49,31

Eivind Jenssen

Steinkjer FIK

NM Junior 2009

14.08.09

800m

1,52,20

Thomas Roth

Ullensaker/Kisa

NM Junior 2009

16.08.09

1500m

3,53,64

Henrik Ingebrigtsen

Sandnes IL

NM Junior 2009

15.08.09

1 eng mile

5,22,56

Steffen Kristiansen

Bodø Bauta 

Løpsstevne

20.07.21

3000m

8,23,80

Tesfayohannes Mesfu Fisehatsion 

Bodø FIK

Sparebank 1 Lekene

18.08.12

5000m

14,51, 44

Lars Erik Malde

IL Skjalg

NM Junior 2009

14.08.09

10000m

31,48,56

Vetle M. Knutsen

Innstranda IL

Lagseriestevne

14.09.21

110m hekk 2)

16,95

Anders Lerberg

Stjørdal FIK

NM Junior 2009

16.08.09

400m hekk

55,01

Øyvind S. Kjerpeseth

Florø Turn og IF

NM Junior 2009

15.08.09

2000m hinder

5,52,07

Henrik Ingebrigtsen

Sandnes IL

NM Junior 2009

16.08.09

3000m hinder

9,28,50

Tom Erling Kårbø

Stord IL

NM Junior 2009

16.08.09

Høyde

2,11

Brede Ellingsen

IL Norna-Salhus

NM Junior 2009

14.08.09

Lengde

7,25

Vetle Utsi Onstad

IK Tjalve

NM Junior 2009

15.08.09

Tresteg

14,55

Brede Ellingsen

IL Norna-Salhus

NM Junior 2009

16.08.09

Stav

5,01

Henning Dahl Holti

Moelven IL

NM Junior 2009

14.08.09

Kule

16,54

Fredrik Amundgård

IL Tyrving

NM Junior 2009

16.08.09

Diskos

54,94

Fredrik Amundgård

IL Tyrving

NM Junior 2009

14.08.09

Spyd

60,63

Petter Ormsettrø

Tingvoll IL

NM Junior 2009

16.08.09

Slegge

57,64

Steinar Kleppe

Florø Turn og IF

NM Junior 2009

15.08.09

4X100m stafett

45,13

Finland

Jyri Kangasharju

Eeli Purola

Joni Heikkinen

Johannes Helander

 

Barents Summer Games

02.09.17

4x400m stafett

3,34,1

Finland

Samuli Hussa

Johannes Helander

Akexi Ruokamo

Joni Heikkinen

 

Barents Summer Games

03.09.17

1000m stafett

1,57,99

Moelven IL

Magnus Fauskrud

Henning Dahl Holti

Alexander D. Winger

Mauritz Kåshagen

 

NM Junior 2009

16.08.09

  1. Per Magnus Solli, Nesbyen IL løp på 21,76 i finalen på 200m (U20) i NM Junior, men vinden var for sterk (+2,8)
  2. Vladimir Vukicevic, Ski IL løp på 13,88 i finalen på 110m hekk (U20) i NM Junior, men vinden var for sterk (+3,8

 

MØRKVEDLIA FRIIDRETT – BANEREKORDER 

KVINNER

Øvelse

Resultat

Navn

Klubb

Stevne

Dato

100m

12,39

Mari Gilde Brubak

Malvik IL

NM Junior 2009

14.08.09

200m 3)

24,90

Anikka Havarinen

Finland

Barents Summer Games

03.09.17

400m

55,86

Benedicte Hauge

Kristiansand IF

NM Junior 2009

15.08.09

800m

2,10,40

Ingeborg Løvnes

Strømmen IF

NM Junior 2009

16.08.09

1500m

4,34,70

Ingeborg Løvnes

Strømmen IF

NM Junior 2009

16.08.09

3000m

9,59,32

Runa Skrove Falch

Steinkjer FIK

NM Junior 2009

14.08.09

5000m

4,34,70

Ingeborg Løvnes

Strømmen IF

NM Junior 2009

15.08.09

10000m

37,35,81

Ingrid Festø

Bodø Bauta

Lagseriestevne

14.09.21

100m hekk 4)

14,20

Sonja Stång

Sverige

Barents Summer Games

03.09.17

400m hekk

59,94

Benedicte Hauge

Kristiansand IF

NM Junior 2009

15.08.09

2000m hinder

7,09,86

Ida Østerås

Verdal IL

NM Junior 2009

16.08.09

3000m hinder

 

 

 

 

 

Høyde

1,85

Øyunn Grindem 

IL Sandvin

NM Junior 2009

16.08.09

Lengde

5,90

Oda Utsi Onstad

Fagernes IL

NM Junior 2009

14.08.09

Tresteg

12,25

Amalie Tefre Skage

IL Norna-Salhus

NM Junior 2009

15.08.09

Stav

3,50

Hanna Viklund

Sverige

Barents Summer Games

02.09.17

Kule

12,70

Trude Raad

Gloppen FIL

NM Junior 2009

14.08.09

Diskos

40,32

Amanda Nordin

Sverige

Barents Summer Games

03.09.17

Spyd

46,54

Milla Koski-Vähälä

Finland

Barents Summer Games

02.09.17

Slegge

57,92

Trude Raad

Gloppen FIL

NM Junior 2009

14.08.09

4x100m stafett

48,19

Finland

Veera Pudas

Ida Ravaska

Sonja Stång

Annukka Saalismaa

 

Barents Summer Games

02.09.17

4x400m stafett

3,34,1

Finland

Venla Roponen

Veera Pudas

Rosa Kilpi

Ida Ravaska

 

Barents Summer Games

03.09.17

1000m stafett

2,12,58

Kristiansand IF

Malin Fransson

Eline Breilid

Guro F. Anderssen

Benedicte Hauge

 

NM Junior 2009

16.08.09

  1. Mari Gilde Brubak, Malvik IL løp på 24,74 i finalen på 200m (U20) i NM Junior, men vinden var for sterk (+2,7)
  2. Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus løp på 13,78 i finalen på 100m hekk (U20) i NM Junior, men vinden var for sterk (+2,5)

 

Bodø 14.10.2021
 HPL




0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline