BFIK-nytt 6/2026
Postet av Bodø Friidrettsklubb den 29. okt 2026
VI BEHØVER STEVNEFUNKSJONÆRER
For å avvikle et friidrettsstevne trenger vi dommere og funksjonærer i mange ulike roller, og vi har bak oss noen år med rimelig dekning i de fleste funksjoner. Men nå opplever vi en viss avskalling i staben. Folk takker for seg av ulike årsaker - f eks framskreden alder, barna har sluttet med friidrett, manglende motivasjon og tid, andre interesser. For at vi skal vi skal komme velberget gjennom de ca 15 stevnene vi har planlagt for kommende sesong, trenger vi påfyll av funksjonærer. Vi inviterer derfor klubbens medlemmer, foreldre/foresatt og andre interesserte til å melde interesse for opplæring på flg områder:
- Tidtaking/målfoto på stevner både i Mørkvedlia og i Nordlandshallen (mobilt utstyr).
- iSonen og OpenTrack som er dataprogrammene for påmelding til stevner og avvikling av stevner (oppsetting av startlister og resultatregistrering).
- Speakere. Vi har for tiden ingen faste speakere på våre stevner, så her trenger vi et par personer som kan dele på jobben for kommende sesong.
- Startere. Vi trenger å utvide staben. Vi vil samarbeide med kretsen om starterkurs.
- Kretsdommere. Vi vil samarbeide med kretsen om et kurs i løpet av vinteren. Les mer her: Dommer
Er du interessert i å få vite mer eller melde din interesse, ta kontakt med undertegnede eller send ei melding til post@bfik.no. Det haster mest med rekruttering til rollen som knyttet til tidtaking/målfoto!
Hans Petter
950 04 562
INVITASJON TIL ADVENTSTEVNE
Vi inviterer til et første av 5 innendørsstevner i vinter i Nordlandshallen TIRSDAG 8. DESEMBER KL 18.00. Åpent for alle klasser.
Øvelser: 60m, lengde og kule
Påmelding: https://isonen.no/event/cmvrywzcx02r7bk0182mxjdeu/adventstevnet/ eller e-post til post@bfik.no med opplysninger om navn, fødselsdato og øvelser.
STEVNEPROGRAMMET 2027
Styret har vedtatt stevneprogrammet for 2027. Det kan bli mindre endringer. Særlig er det litt uvisshet rundt datoene for Bodølekene som skal arrangeres for 50, gang. Foreløpig er stevnet terminfestet til 14.-15. august, men det er ikke sikkert at Friidrettskretsen godkjenner det. Det skal være et møte mellom kretsene Nordland, Nord-Trøndelag og Sør-Trøndelag for å samordne de store stevnene i de tre kretsene, og da kan hende at vi ender på dagen 28-29. august. Her er hele stevneprogrammet:
Desember:
8. - Adventstevne
Januar:
20. - Treningsstevne
Februar:
16. - Treningsstevne
Mars:
16. - Treningsstevne
April:
13. - Treningsstevne
BFIK stevner i Mørkvedlia Idrettspark 2027. Kretsstevnene starter i Mørkvedlia kl. 18.00 – påmelding KUN på iSonen
Mai:
04. - Tinestafetten
11. - Åpningsstevne
25. - Kretsstevne
Juni:
08. - Kretsstevne
22. - Kretsstevne
Juli:
06. - Kretsstevne
August:
14.-15. - Bodølekene
24. - Kretsstevne
September:
07. - Kretsstevne
14. - Avslutningsstevne
Vi er også i gang med å liste opp mesterskap og andre interessante stevner rundt om i Norge og Sverige, og her er det vi har foreløpig: Andre aktuelle stevner

Logg inn for å skrive en kommentar.